l

KALMARHÄSTAR PÅ BORTAPLAN

Kalmartravets hästar på andra banor. Hur det gick hittar Du längre ner på sidan.

Vaggeryd torsdag 22 juni
Lopp 1 9 PIRAYA HÄSTAK      
Carl Johan Jepson (G Fajersson)
Lopp 7 5 PANZ DOUBLETROUBLE      
Kevin Oscarsson (A Fransson)a
Lopp 8 9 PUKETORPS M.E.      
Jessica Lundell Schade (A Good)a
Lopp 9 10 VICTORY KISS      
Leif H Eriksson (G Eriksson)a
           
Halmstad måndag 26 juni
Lopp 1 7 LETIZIA      
Anders Zackrisson
 
Jägersro tisdag 27 juni
Lopp 1 6 FORZA RAPIDA      
Hans Crebas
Lopp 2 7 LEON COURE      
Thomas Uhrberg (H Holmberg-Jonsson)a
Lopp 4 2 FACE THE DREAM      
Mats Svanhall (I Svanhall)a
Lopp 9 3 AVENA ROCK STEADY      
Hans Crebas (E Pettersson)a
 
Axevalla tisdag 20 juni
Lopp 3 9 MR FINNSSON 8 16,6 228 2300:-
Stefan Persson (G Engström)a
Lopp 4 4 ROSA PARKS 7 15,0 111 2300:-
Stefan Persson (G Engström)a
 
Jägersro tisdag 20 juni
Lopp 2 7 TERRI HÖRSTA 5 15,2g 972 3000:-
Fredrik Persson
  9 SAIDA FIRESTORM 0 17,4g 740  
Dan-Åke Olsson (a)
Lopp 5 6 LE LAHAR 0 18,8 740  
Alexandra Wisén (F Persson)
  12 SEE YOU HAPPY 7 16,7g 267 2700:-
Clara Jonasson (B-O Möller)a
Lopp 7 3 AMBRA GODIVA 0 16,3g 305  
Anders Zackrisson
Lopp 8 5 ELLIOT COGER 2 14,9 38 17500:-
Fredrik Persson
Lopp 11 6 ALFAS HOT SOUP 2 13,4 90 15000:-
Clara Jonasson (A Zackrisson)
Mantorp måndag 19 juni
Lopp 3 11 ALFAS ICE MAN 2 14,1 60 5000:-
Linda Sedström (A Zackrisson)
Lopp 4 1 COOLMAN LEGWORK 0 ug 166  
Anton Knutsson (I Leshem)a
  5 G.K.DESIGNED DREAM 4 17,3 288 2500:-
Louise Frörberg Bäckstrand (C Löfkvist)a
Lopp 5 5 OLI FOLLO 4 14,3 77 2500:-
Anders Zackrisson
Lopp 7 6 VIKTOR BURGE 7 17,2 235 2000:-
Evelina Jonsson (M Henriksson)a
Lopp 8 3 KOONUNGA HILL 0 17,7 697  
Eje Elleskog (a)
  12 MILTON CRUZ 5 16,7 96 2100:-
Börje Bs Johansson (C Fajersson)
Lopp 9 8 LILLAXEL 1 13,2 48 10000:-
Anders Zackrisson
Visby måndag 19 juni
Lopp 1 4 ISABELLE S.A. 4 16,3 116 3500:-
Claes Sjöström (G Gunnarsson)a
  15 MARJONS FILUR 2 15,9 432 7500:-
Thomas Jonsson
Lopp 2 6 MAJA B.B. d ug 37  
Martin Malmqvist (M W Johansson)
  7 FALCON SCOTT d ug 110  
Sandra Blixt (T Jonsson)
Lopp 3 3 STAY CLASSY 8 17,3 183 2200:-
Greger Fajersson (S Axelsson)
  7 BÄCKATORPS HEKTOR 5 15,7 356 3100:-
Torbjörn Östergren (M W Johansson)a
  14 ARN HAMMERING 1 14,8 17 22000:-
Thomas Jonsson
Lopp 4 8 EUROPA SISU 2 16,4 51 15000:-
Claes Sjöström (S Axelsson)
  9 LOVELY JONS 4 16,7 283 6500:-
Thomas Jonsson
  10 SPARKLING CLASSIC 6 17,0g 68 3000:-
Rikard N Skoglund (TJonsson)
  11 FOR JUSTICE ANT d 12g 824  
Erica Gertsson (T Jonsson)
  14 BELLZAPP 3 16,6 87 10000:-
Greger Fajersson (J Evaldsson)a
Lopp 5 3 AIAKOS MIGUAN 0 21,3 298  
Martin Malmqvist (M W Johansson)a
  6 TURNISSE HÄSTAK 2 17,3 172 7500:-
Greger Fajersson
  12 HERO BAND 1 16,5 18 15000:-
Thomas Jonsson
Lopp 6 2 ATHENA MIGUAN 3 18,6 430 5000:-
Martin Malmqvist (M W Johansson)a
  8 AMULETT JONS d 12g 166  
Thomas Jonsson
Lopp 7 3 END OF THE LINE 0 21,6 603  
Thomas Jonsson
Lopp 8 7 CECILIA C. 4 18,0 115 3500:-
Isabella Axelsson (S Axelsson)
  10 KRATER SÅNNA 8 20,1g 511 2000:-
Emma Holmquist (G Gunnarsson)a
  13 POMERANS DAG 0 23,1g 4879  
Alexandra Hellgren (T Jonsson)
  14 NOBLE FACE 5 17,4 72 2800:-
Erica Gertsson (T JOnsson)
Lopp 9 6 IRENA PALEMA 5 17,4 44 2100:-
Thomas Jonsson
  11 BOMBAY J.S. 6 16,8 139 2000:-
Torbjörn Östergren (M W Johansson)a
Färjestad söndag 18 juni
Lopp 7 3 BELUGA WEST 0 16,6 341  
Anders Zackrisson
 
Halmstad söndag 18 juni
Lopp 2 9 DO IT JOKER 7 17,5 472 2000:-
Thomas S Olsson (L Kindeland)a
Lopp 3 2 UDDENS INDEX 3 14,9 61 3500:-
Mats Svanhall (I Svanhall)a
  7 MOON'S RUDE BOY 4 15,1 273 2500:-
Johan Svensson (L Johansson)a
Lopp 4 4 LABRUSCA SAND d 12g 417  
Mats Svanhall ( I Svanhall)a
  6 BUICK BRODDE 0 15,6 214  
Håkan Danielsson
Lopp 7 5 VAUBAN GWEN d ug 363  
Mats Svanhall (M T Karlsson)a
Lopp 8 2 CLASSIC FANTASTIC 3 15,0 358 3500:-
Sören Boel (M Olausson)a
  3 JETMOON HEART 5 15,4 156 2100:-
Henriette Larsen (H Danielsson)
  8 FAX IS BACK 0 16,1 706  
Christian Cracchiolo (M T Karlsson)a
  10 MOONS GOLD RIVER 0 16,0 687  
Marc Elias (L Johansson)
  11 VINCERRE 8 15,7 995 2000:-
Erika Persson (M T Karlsson)a
Lopp 10 2 M.T.JEWEL 7 18,1 146 2000:-
Dan-Åke Olsson (a)
 
Tingsryd lördag 17 juni
 
Lopp 1 1 VANILLA LISA 0 19,2 437  
Håkan Danielsson
  2 LOTOS AMAZING 0 20,1g 847  
Louise Fröberg Bäckstrand
  4 CHECKER SCOOP 4 17,8 147 3500:-
Thomas Jonsson
  9 EDELLO 6 18,4 291 2000:-
Inge N Karlsson  (M Karlsson)as
  10 G.K.STRATEGI 0 20,0g 1262  
Kjell Gustafsson (a)
Lopp 2 4 MAVERICK DREAM 3 14,3 49 5000:-
Niklas Robertsson
  5 LEON COURE 6 15,6 487 2000:-
Thomas Uhrberg (H Holmberg-Jonsson)a
  6 AFRODITE MIGUAN d 5g 145  
Martin Malmqvist (M W Johansson)a
  7 DEVIL AM 0 15,8g 437  
Inge N Karlsson (C Löfkvist)a
  10 PEKAY GOLD 7 15,8 570 2000:-
Anders Zackrisson
  11 SKOGANS CALVADOS d 8g 174  
Oscar Ginman (C Hillbom)a
  12 G.K.SPINTOWIN 2 14,0 155 7500:-
Catrin Fajersson (K H Björkman)a
Lopp 3 5 J.A.CONNIE BELL 0 13,6 36  
Peter Ingves (T Madsen)
  9 IBIZA NALAN 5 13,4 205 3000:-
  Kevin Oscarsson (T R Karlsson)a
  11 DIFFERENT IN 2 13,1 130 10000:-
André Eklundh (F Persson)
  12 DESIGNLIGHT 7 13,6 538 2100:-
Hans Crebas
Lopp 4 8 DIORA SOUND 3 13,3 38 5000:-
Clara Jonasson (A Zackrisson)
Lopp 5 1 HANTORPS CALVADOS d ug 279  
Oscar Ginman (H Holmberg-Jonsson)a
  8 NEJLIKA DAG 0 12,8g 389  
Thomas Uhrberg (L-G Oscarsson)a
  11 M.T.KINGSIZE 6 12,0 437 2100:-
Anders Zackrisson
Lopp 6 8 M.T.JACKIE 6 13,6 897 3000:-
Catrin Fajersson (T Bradley)a
  10 SHARP DREAM 0 14,2 101  
Oscar Ginman (N Robertsson)
  11 ESMERALDA JONS 7 13,8 958 3000:-
Thomas Jonsson
Lopp 7 8 DAYDREAM RAPIDA 4 11,5 24 5000:-
Hans Crebas
  10 DEVS D'AMERIQUE 2 11,4 173 10000:-
Peter Ingves (F Persson)
Lopp 8 2 RAGGA LOSS 4 13,1 401 5000:-
Oscar Ginman (I Larsson)a
  5 LEONA SMILE 7 13,3 642 2100:-
Thony Gottfridsson (a)
  8 VARENCIA 0 13,7 524  
Martin Malmqvist (M W Johansson)a
  9 REX GOMO 0 17,3g 629  
Kjell Gustafsson (L Ornekli nt)a
  10 KAXI DAY 0 13,5 111  
Anders Zackrisson
Lopp 9 1 G.K.SUPER CLASS 0 20,0g 1926  
Lars Högström (J Enocson)a
  2 KAPO 3 13,4 261 5000:-
Oscar Ginman (E Holmquist)a
  6 ELLE SAND 5 14,1 301 2800:-
Peter Ingves (I Svanhall)a
  10 AVENA INDEPENDENT 0 17,4g 90  
Hans Crebas (E Pettersson)a
 
Åby torsdag 15 juni
Lopp 2 8 SEE YOU TOMORROW 8 17,6g 111 2000:-
Clara Jonasson (B-O Möller)a
Lopp 5 7 AVENA ROCK STEADY str      
Ann Petersson (E Pettersson)a
 
 
Vaggeryd onsdag 14 juni
Lopp 1 2 FORZA RAPIDA 0 18,4 306  
Hans Crebas      
  7 VIKTORIA NEO 4 17,9 37 5300:-
Fredrik Persson
Lopp 2 2 TOM C.COGER d 8g 375  
Fredrik Persson
  6 ROYAL NAVY NEO str      
Anders Zackrisson
Lopp 5 4 EARTHQUAKE NEO 0 15,0 1275  
Fredrik Persson
Lopp 7 2 GOLIATH BOKO 2 15,8 120 25000:-
Fredrik Persson
  8 AVENA TOP RANKING d ug 1332  
Hans Crebas (E Pettersson)a
 
 
Jägersro tisdag  13 juni
Lopp 1 4 MAJOR SÅNNA 4 17,6 274 5300:-
Johnny Takter (G Eriksson)a
 
Halmstad måndag 12 juni
Lopp 1 9 GRETA SILAS 8 20,3g 723 5500:-
Fredrik  Persson
Lopp 2 8 PINKIE PIE 6 18,4 965  2000:-
Leif H Eriksson (G Eriksson)a
Lopp 3 9 MICRO VICK d 14g 93  
Oscar Uhrberg (E Holmquist)a
Lopp 5 10 J.F.SÅNNA 0 13,4 299  
Christoffer Eriksson (M Karlsson)a
Lopp 7 12 QUANTUM TIC TAC str      
Louise Fröberg BäckStrand (a)
Lopp 10 2 NOVTON 7 16,3g 105 2000:-
Fredrik Persson
 
 
Visby lördag 10 juni
Lopp 1 4 PILGRIM TELL 4 18,5 165 3500:-
Thomas Jonsson
Lopp 2 8 POMERANS DAG 0 distg  331  
Per Uddin (T Jonsson)
  10 SHERIFFEN 2 14,7 24 17500:-
Alexandra Hellgren (T Jonsson)
  11 ARI BEN 7 15,6 82 3200:-
Patrik Franzén (T Jonsson)
  12 ALVENA UNI 0 17,8g 186  
Stefan Axelsson
Lopp 3 2 STAY CLASSY 3 15,7 98 7500:-
Anders Zackrisson (S Axelsson)
  4 ARN HAMMERING 1 14,2 13 20000:-
Thomas Jonsson
Lopp 4 1 CECILIA C. 7 15,6 237 3000:-
Anders Zackrisson (S Axelsson)
  6 SPARKLING CLASSIC 4 14,7 143 6500:-
Thomas Jonsson
  8 ROSA PARKS 2 14,6 48 15000:-
Eva Lundahl (G Engström)a
Lopp 5 6 AMBRA GODIVA 4 15,5 174 5000:-
Anders Zackrisson
Lopp 6 5 ALFAS HOT SOUP 2 13,1 25 10000:-
Anders Zackrisson
  6 MARJONS FILUR 7 13,8 303 2100:-
Thomas Jonsson
  8 LEONA SMILE 5 13,6 462 3000:-
Thony Gottfridsson (a)
  10 LOVELY JONS d 5g 335  
Thomas Jonsson
Lopp 8 4 MR FINNSSON 2 16,4 151 10000:-
Eva Lundahl (G Engström)a
  11 M.T.KINGSIZE 4 16,7 44 5000:-
Anders Zackrisson
  15 PANZ DOUBLETROUBLE 5 17,1 166 3000:-
Åsa Lindberg (A Fransson)a
Lopp 9 2 MAHARANIA JONS d 8g 218  
Thomas Jonsson
  4 PANZ PERDITA 6 18,7 972 2000:-
Roland Jansson (A Fransson)a
  14 BUTTERFLY CENTER d ug 293  
Anders Zackrisson (S Axelsson)
Lopp 10 4 PEKAY GOLD 3 18,3 84 2300:-
Anders Zackrisson
  5 ORANGE SAND d 11g 416  
Jan-Åke Blixt (I Larsson)a
  6 FOR JUSTICE ANT 0 19,5g 155  
Torbjörn Östergren (T Jonsson)
  11 FALCON SCOTT 1 16,3 35 5000:-
Thomas Jonsson
 
 
Åby torsdag 8 juni
Lopp 1 1 NEJLIKA DAG str      
Jenny Malmqvist (L-G Oscarsson)a
 
Axevalla söndag 4 juni
Lopp 2 6 M.T.KINGSIZE 2 14,4 31 5000:-
Anders Zackrisson
Lopp 10 4 BARON MAX 0 14,1 312  
Malin Viklnd (H Crebas)
Lopp 11 6 BELUGA WEST 0 15,7 339  
Anders Zackrisson
 
Eskilstuna söndag 4 juni
Lopp 2 2 PANZ PERDITA 7 18,9 32 2000:-
Roland Jansson (A Fransson)a
Mantorp lördag 3 juni
Lopp 4 15 ULTRA BRIGHT 1 14,4 42 100000:-
Fredrik Persson
Lopp 5 6 ELLIOT COGER 4 14,7 74 1
Fredrik Persson
Lopp 6 2 FARMER JACK 5 14,3 30 8500:-
Fredrik Persson
Lopp 8 2 CINGVAR T.T. 0 14,2g 181  
Fredrik Persson
Lopp 9 5 BRITT PALEMA 5 13,4 535 10000:-
Fredrik Persson
 
 
Halmstad fredag 2 juni
Lopp 1 7 PANZ DOUBLETROUBLE 0 14,8 572  
Jan Hansen (A Fransson)a
  9 HANTORPS CALVADOS 5 14,3 45 3200:-
Stefan Persson (H Holmberg-Jonsson)a
  10 HEKATE SUND 0 15,0 60  
Carl Johan Jepson (T Madsen)
Lopp 2 12 CONDOR MOTION 0 15,8 304  
Hans Crebas
Lopp 6 4 J.A.CONNIE BELL 1 13,5 277 20000:-
Carl Johan Jepson (T Madsen)
  6 REX GOMO d 12g 939  
Kjell Gustafsson (L Orneklint)a
Lopp 7 2 PRINS EXPRESS P .H. d ug 291  
Clara Jonasson (M Sjöqvist)a
Lopp 8 9 AVENA TOP RANKING 3 15,8 627 10000:-
Hans Creabas (E Pettersson)a
 
 
Wolvega fredag 2 juni
Lopp 8   FRITJOF 5 16,0 556 34191:-
H Ebbinge (N Robertsson)
 
 
Åby torsdag 1 juni
Lopp 3 10 AVENA INDEPENDENT d ug 859  
André Eklundh (E Pettersson)a
Lopp 7 10 KARLSBERG 0 14,3 461  
Jan  E Johansson (a)
Lopp 11 3 AVENA ROCK STEADY d 7g 425  
Peter Ingves (E Pettersson)a
 
 
Jägersro tisdag 30 maj
Lopp 5 2 LILLAXEL 5 14,7 323 3800:-
Anders Zackrisson
Lopp 9 6 LETIZIA 0 14,9 387  
Anders Zackrisson
 
 
Visby tisdag 30 maj
Lopp 1 1 LOVELY JONS 0 15,9 210  
Thomas Jonsson
  2 SPARKLING CLASSIC 5 15,1 93 3100:-
Carl Johan Jepson (T Jonsson)
  5 ROSA PARKS 1 14,9 94 22000:-
Pasi Aikio (G Engström)a
  7 MICRO VICK 3 15,0 57 7500:-
Dan Ottosson (E Holmquist)a
Lopp 2 11 VARENCIA 6 16,5 568 2000:-
Martin Malmqvist (M W Johansson)a
Lopp 3 13 SHERIFFEN 2 15,6 45 11000:-
Thomas Jonsson
Lopp 5 5 HERO BAND 2 15,8 128 15000:-
Thomas Jonsson
  6 KANON SÅNNA 5 16,5 200 4500:-
Dan Ottosson (G Gunnarsson)a
Lopp 6 1 KAJSA SÅNNA 1 17,8 352 15000:-
Dan Ottosson (G Gunnarsson)a
  2 TVINGENS QUEEN 4 19,9 248 3500:-
Greger Fajersson (E Holmquist)a
  8 END OF THE LINE 6 20,1 74 2000:-
Thomas Jonsson
  12 AIOLOS MIGUAN str      
Martin Malmqvist (M W Johansson)a
Lopp 7 3 TURNISSE HÄSTAK 7 17,4 122 2000:-
Greger Fajersson
  4 MARJONS FILUR d 14g 85  
Claes Sjöström (T Jonsson)
  5 ESMERALDA JONS 6 16,0 81 2000:-
Thomas Jonsson
Lopp 8 10 A MATTER OF TIME 7 19,7 937 2100:-
Thomas Jonsson
  12 ÅKEMIAS PRINSESSA 0 ug 669  
Greger Fajersson
Lopp 9 11 PENALTY FARE 6 17,5 102 2000:-
Pasi Aikio (G Engström)a
  13 ARI BEN 1 15,7 34 5000:-
Thomas Jonsson
 
 
Åby måndag 29 maj
Lopp 2 11 G.K.DESIGNED DREAM 7 18,1 368 2100:-
Louise Frberg Bäckstrand (C Löfkvist)a
Lopp 4 2 BJÖRKETS BOUNTY 0 16,9 664  
Louise Frberg Bäckstrand (a)
 
 
Solvalla lördag 27 maj
Lopp 6 12 DINO BAGGIO 0 ug 379  
Kim Eriksson (C Fajersson)
 
Solvalla fredag 26 maj
Lopp 4 6 SHARP DREAM d 10g 94  
Kim Eriksson (N Robertsson)
 
 
Jägersro torsdag 25 maj
Lopp 1 1 MAUQUENCHY M.H. 0 18,6 228  
Kevin Oscarsson (F Persson)
Lopp 2 8 SEE YOU HAPPY 3 15,0 385 9500:-
Clara Jonasson (B-O Möller)a
Lopp 3 6 PRINS EXPRESS P.H. 5 16,3 842 3200:-
Clara Jonasson (M Sjöqvist)a
Lopp 4 7 MAVERICK DREAM 0 16,5g 20  
Kim Eriksson (N Robertsson)
Lopp 8 3 SOBEL JOCKE 0 15,3 157  
Peter Untersteiner (K Palm)a
  9 SPHINX D'INVERNE str      
Kim Eriksson (T Madsen)
Lopp 11 10 SEE YOU TOMORROW 0 14,6
Niklas Lindblad (B-O Möller)a
 

© 1999-2016 Kalmartravet | Sydöstra Sveriges Travsällskap, 394 70 Kalmar | 0480-44 35 50 | info@kalmartravet.se