l

KALMARHÄSTAR PÅ BORTAPLAN

Kalmartravets hästar på andra banor. Hur det gick hittar Du längre ner på sidan.

 
Solvalla lördag 25 november
Lopp 6 2 MELBA B.T.        
Kevin Oscarsson (M Rosenberg) 
 
 
Mantorp söndag 26 november
Lopp 3 3 GLORIANT SILAS        
Fredrik Persson 
Lopp 5 1 CALIBER T.T.        
Fredrik Persson 
Lopp 7 10 TOM C.COGER        
Fredrik Persson 
Lopp 8 5 EARTHQUAKE NEO        
Fredrik Persson 
Lopp 12 11 DECODER        
Fredrik Persson 
 
 
Halmstad måndag 27 november
Lopp 3 5 AERO U.N.G.        
Emma Holmquist  (a)
  7 DON'TMAKEMEMAD        
Stephanie J Werder (L-E Albrekt)a 
  8 CLASSIC FANTASTIC        
Henriette Larsen (M Olausson)a 
Lopp 5 14 SIMONE LINEE        
Ales Pavsic (G Gunnarsson)a 
Lopp 8 1 KANON SÅNNA        
Clara Jonasson (G Gunnarsson)a 
  3 KAJSA SÅNNA        
Stefan Söderkvist G Gunnarsson)a 
 
Eskilstuna tisdag 28 november
Lopp 9 10 FRITJOF        
Kim Eriksson (N Robertsson)a
 
Jägersro tisdag 28 november
Lopp 6 10 SEE YOU HAPPY        
Malin Andersson (B-O Möller)a
Lopp 8 3 VARENCIA        
Markus Niklasson (M W Johansson)a
 
Åby torsdag 23 november
Lopp 1 10 SEE YOU IN HEAVEN 2 17,5 188 25000:-
Jörgen Lorentzen (B-O Möller)a 
Lopp 8 1 DAYDREAM RAPIDA 4 16,6 271 7200:-
Hans Crebas  
  2 SEE YOU TOMORROW 0 18,8 777  
Jörgen Lorentzen (B-O Möller)a 
 
 
Jägersro onsdag 22 november
Lopp 2 4 CARLOS LUCKY 8 18,5 524 5500:-
Fredrik Persson 
Lopp 6 2 FORZA RAPIDA str      
Hans Crebas 
Lopp 7 3 ELEGANT ÅS 0 14,5 200  
Stefan Söderkvist (I Lundquist)a 
Lopp 8 4 KOSMOPOLIT DU GULL d ug 129  
Fredrik Persson 
  7 DUMAS SAND 0 16,6 1066  
Mats Svanhall (I Svanhall)a 
  11 CONDOR MOTION 2 16,1 839 35000:-
Hans Crebas 
Lopp 9 1 DEVS D'AMERIQUE 0 15,2 261  
Fredrik Persson 
 
Solvalla onsdag 22 november
Lopp 7 12 THAIGER EXCLUSIVE 4 14,0g 35 11000:-
Carl Johan Jepson (T Madsen) 
 
 
Halmstad måndag 20 november
Lopp 1 1 TWILIGHT BRODDA 1 16,8 51 30000:-
Johnny Takter (H Danielsson) 
  7 MELLBY EYE CATCHER str      
Clas Löfkvist(a) 
Lopp 2 3 JETMOON HEART d 10g 1048  
Anton Knutsson (H Danielsson) 
Lopp 3 4 DESIGNLIGHT 2 13,1 193 12500:-
Hans Crebas 
Lopp 4 4 KARLSBERG 0 15,6 814  
Jan E Johansson (a) 
Lopp 5 2 KALLSUP 4 15,3 899 2500:-
Jan E Johansson (a) 
Lopp 6 11 OSBORN KLIPP 0 23,4g 259  
Hans Crebas 
  12 DEVIL EM 0 19,2 1217  
Clas Löfkvist(a) 
Lopp 8 4 ISI BAND 5 17,1 375 8000:-
Thomas Jonsson 
 
 
Axevalla lördag 18 november
Lopp 5 6 LILLAXEL 6 15,4 41 2100:-
Clara Jonasson (A Zackrisson) 
Lopp 7 3 JACK BOWLER 0 17,3 121  
Anders Zackrisson 
  4 PANZ DOUBLETROUBLE 4 16,8 609 5300:-
Kevin Oscarsson (A Fransson)a 
 
 
Jägersro lördag 18 november
Lopp 1 3 FORELADY TOOMA 4 18,9 758 2500:-
Alexandra Wisén (T Högqvist)a 
  4 JUST INVINCIBLE 1 17,5 14 10000:-
Håkan Danielsson 
Lopp 2 9 ADORABLE LOVE 7 21,3 360 2000:-
Kjell Gustafsson (L-L Eriksson)a 
Lopp 3 6 DON'TMAKEMEMAD 8 17,1 431 2000:-
Håkan Danielsson (L-E Albrekt)a 
  10 G.K.IDAHO 7 17,0 233 2000:-
Kjell Gustafsson (a)
Lopp 4 5 GLUE BOKO 7 19,1 414 2000:-
Freja Borg (M Borg)a
  9 G.K.PRIO ETT 8 19,1 178 2000:-
Clara Jonasson (I Lundquist)a 
Lopp 5 2 SAINT ROSE 8 16,1 1745 2000:-
Alexandra Wisén (a) 
Lopp 8 2 PIAFF FACE 4 17,7 315 2500:-
Håkan Danielsson (L Kindeland)a) 
 
 
Jägersro tisdag 14 november
Lopp 4 4 CALIBER T.T. 4 13,8 439 7200:-
Fredrik Persson 
Lopp 6 6 DEVIL SOUND 2 14,0 170 25000:-
Anders Zackrisson 
Lopp 8 5 DIFFERENT IN 4 12,6 288 5700:-
Fredrik Persson 
  10 BUICK BRODDE 2 12,4 85 15000:-
Johnny Takter (H Danielsson)  
Lopp 9 7 ALFAS FARAO 0 15,4 716  
Anders Zackrisson  
Lopp 10 5 KARMA ARVELLS d 8g 65  
Kevin Oscarsson (P Månsson)a  
 
 
Mantorp måndag 13 november
Lopp 1 5 DECODER d ug 83  
Alexandra Wisén (F Persson) 
  6 PILGRIM TELL 0 19,0 285  
Erica Gertson (T Jonsson) 
Lopp 5 6 A MATTER OF TIME 5 16,7 134 8000:-
Thomas Jonsson 
Lopp 9 4 VICTORIA KNICK 3 15,1 91 9500:-
Fredrik Persson  
 
 
Eskilstuna söndag 12 november
Lopp 6 1 ULTRA BRIGHT str      
Fredrik Persson 
Lopp 7 5 ELLIOT COGER 2 15,2 381 50000:-
Fredrik Persson 
 
 
Eskilstuna lördag 11 november
Lopp 5 10 THAIGER EXCUSIVE 3 14,6 321 31000:-
Carl Johan Jepson (T Madsen) 
Lopp 8 4 SPHINX D'INVERNE 0 15,5 231  
Per Nilsson (T Madsen)
 
 
Halmstad lördag  11 november
Lopp 1 10 BJÖRKETS BOUNTY 6 16,0 537 2000:-
Louise Fröberg Bäckstrand(a) 
Lopp 4 1 VIKTOR BURGE d ug 175  
Håkan B Johansson (M Henriksson)a
  8 BARON MAX 1 15,6 57 10000:-
Hans Crebas
Lopp 5 5 FINOGO POINTER 8 20,5g 112 2000:-
Micael Stjernström (C Johansson)a
Lopp 7 3 G.K.PRIO ETT 7 19,2 91 2000:-
Micael Stjernström (I Lundquist)a
  4 OUR CANDYKING 4 18,6 216 2500:-
Clara Johansson (L-G Oscarsson)a
  8 G.K.DESIGNED DREAM str      
Louise Fröberg Bäckstrand (C Löfkvist)a 
Lopp 8 8 AVENA TOP RANKING 7 19,6 97 2000:-
Håkan B Johansson (E Pettersson)a
  10 GLIDING KASH 2 17,2 170 5000:-
Frank Nilsson (H Samuelsson)a
Lopp 9 7 SPEEDY STREAMLINE 0 19,1 762  
Benny J L Nilsson (a)
Lopp 10 5 JULIUS CORD 3 17,8 258 3500:-
Joakim Granlund (B Jonasson)a
 
 
Åby torsdag 9 november
Lopp 9 11 ELEGANT ÅS 0 12,9 254  
Stefan Söderkvist (I Lundquist)a) 
 
 
Jägersro onsdag 8 november
Lopp 4 5 GREENSTREAM 4 17,5 835 5700:-
Jörgen Lorentzen (K Sjöberg)a 
Lopp 6 8 BRITT PALEMA 0 11,8 250  
 
Jägersro onsdag 8 november
Lopp 4 5 GREENSTREAM 4 17,5 835 5700:-
Jörgen Lorentzen (K Sjöberg)a 
Lopp 6 8 BRITT PALEMA 0 11,8 250  
Fredrik Persson 
Lopp 7 1 EARTHQUAKE NEO 4 15,0 86 8500:-
Fredrik Persson 
 
 
Axevalla tisdag 7 november
Lopp 1 4 BÅES JOKER 0 22,8 249  
Jorma Kontio (D Ottosson)a 
Lopp 3 5 MICRO LADY 1 17,8 26 20000:-
Fredrik Berg (E Holmquist)a 
Lopp 5 9 KAJSA SÅNNA 0 17,3 302  
Jorma Kontio (G Gunnarsson)a 
Lopp 11 3 KANON SÅNNA 5 16,9 65 2100:-
Jorma Kontio (G Gunnarsson)a 
 
 
Åby måndag 6  november
Lopp 3 4 CONDOR MOTION 4 15,3 428 5300:-
Hans Crebas 
Lopp 6 4 BEE EL CYNOSURE 5 21,0 534 3000:-
Ida Einarsson  
Lopp 8 11 OSBORN KLIPP 2 16,6 376 10000:-
Hans Crebas 
Lopp 9 6 LOST IN DREAMS 3 15,9 637 2500:-
Ida Einarsson  
 
Halmstad lördag 4 november
Lopp 4 6 FORZA RAPIDA d 7g 15  
Håkan B Johansson (H Crebas) 
Lopp 5 4 BJÖRKETS BOUNTY 6 17,3 989 2100:-
Louise Fröberg Bäckstrand(a) 
             
 
Åby onsdag 1 november
Lopp 3 4 SIMONE LINE 5 17,1 401 3800:-
Elias Carlsson (G Gunnarsson)a 
  12 C.D.C'S LUDDE 2 16,5 91 15000:-
Markus Niklasson (G Gunnarsson)a 
Lopp 6 6 MICRO VICK 0 17,1g 387  
Kim Eriksson (E Holmquist)a  
Lopp 8 10 KOSMOPOLIT DU GULL 3 15,3 325 17500:-
Peter Ingves (F Persson)   
 
             
Jägersro tisdag 31 oktober
Lopp 2 6 VIKTORIA NEO 6 16,3 101 2300:-
Fredrik Persson  
Lopp 4 3 SAIDA FIRESTORM str      
Dan-Åke Olsson (a)
  10 SEE YOU TOMORROW 2 14,9 982 10000:-
Stefan Landén (B-O Möller)a  
Lopp 8 8 ELLIOT COGER str      
Fredrik Persson  
  10 LILLAXEL 0 14,7 326  
Anders Zackrisson   
Lopp 9 5 OLI FOLLO 7 13,9 264 2100:-
Anders Zackrisson   
 
 
Mantorp måndag 30 oktober
Lopp 4 13 GLORIANT SILAS 1 16,7 33 18000:-
Fredrik Persson  
Lopp 6 1 ALVENA U.TWO 7 15,0 348 2100:-
Clas Löfkvist (a)
  11 EARTHQUAKE NEO 1 14,3 359 20000:-
Fredrik Persson  
Lopp 8 7 MELLBY EYE CATCHER 0 16,4 259  
Clas Löfkvist (a)
 
 
Solvalla söndag 29 oktober
Lopp 2 2 ULTRA BRIGHT 1 14,2 18 100000:-
Fredrik Persson  
Lopp 3 1 BELUGA WEST 0 15,2 1046  
Per Lennartsson (A Zackrisson)
Lopp 4 7 ENCLAVE 0 16,3g 260  
Anders  Zackrisson
Lopp 7 12 MONARK NEWMEN 5 12,2 49 8000:-
Fredrik Persson  
  
 
Jägersro lördag 28 oktober
Lopp 2 3 GURRAH STING 8 15,8 375 5500:-
Anders Zackrisson  
  8 FRITJOF 5 14,9 82 8000:-
Johan Untersteiner (N Robertsson)
Lopp 3 9 WALK ALL OVER YOU str      
Stefan Söderkvist (M Sjöqvist)a  
  12 KAXI DAY 0 13,8    
Anders Zackrisson  
Lopp 6 2 SOBEL JOCKE 0 14,3 125  
Erik Adeilsson (K Palm)a  
Lopp 12 1 PEKAY GOLD str      
Anders Zackrisson  
 
 
Örebro fredag 27 oktober
Lopp 8 8 SPHINX D'INVERNE d 11g 38  
Kim Eriksson (T Madsen) 
 
 
Axevalla torsdag 26 oktober
Lopp 4 3 BARON MAX 0 15,9 262  
Hans Crebas 
Lopp 7 2 VIKTOR BURGE 0 18,4g 396  
Hans Crebas (M Henriksson)a
 
 
Åby onsdag 25 oktober
Lopp 1 5 SEE YOU IN HEAVEN 3 17,9 85 12500:-
Jörgen Lorentzen (B-O Möller)a 
Lopp 3 1 SKOGANS SURVIVOR 0 18,1 117  
Fredrik Persson
Lopp 4 5 VICTORIA KNICK 3 12,3 232 9500:-
Fredrik Persson
Lopp 5 6 CINGVAR T.T. 5 15,9 186 5000:-
Fredrik Persson
 
  
Jägersro tisdag 24 oktober
Lopp 1 6 BEE EL CYNOSURE d 9g 527  
Ida Einarsson 
Lopp 4 5 C.D.C.'S LUDDE 6 18,6 340 2100:-
  Dan Ottosson (G Gunnarsson)a
Lopp 8 2 SIMONE LINE 5 16,9 523 4500:-
Clara Jonasson (G Gunnarsson)a
 
 
Halmstad måndag 23 oktober
Lopp 5 2 PRETENDER d ug 91  
Fredrik Berg (G Hallen)a
Lopp 9 3 U.S.A.NEO 0 16,2 85  
Stefan Persson (T R Karlsson )a
 
 
Solvalla söndag 22 oktober
Lopp 6 1 ELEGANT ÅS 1 13,3 48 35000:-
Torbjörn Jansson (I Lundquist)a
 
 
Örebro lördag 21 oktober
Lopp 8 12 DEVIL SOUND 0 17,0g 815  
Anders Zackrisson 
 
 
Mantorp torsdag 19 oktober
Lopp 1 9 THAIGER EXCLUSIVE 1 14,2g 32 25000:-
Stefan Söderkvist (T Madsen) 
Lopp 4 10 BJÖRKETS BOUNTY 0 15,9 897  
Louise Fröberg Bäckstrand (a) 
Lopp 5 12 PINACOLADA AKEMA 6 18,7 268 2000:-
Carl Johan Jepson (A Good)a 
Lopp 9 7 VAYNETT STREAMLINE str      
Tobias J Gustafsson (A Good)a 
 

© 1999-2016 Kalmartravet | Sydöstra Sveriges Travsällskap, 394 70 Kalmar | 0480-44 35 50 | info@kalmartravet.se