På bortaplan

Axevalla 190719
Lopp 2   1 Mizita Sound – Anders Zackrisson
Lopp 4   4 It’s Time – Stefan Persson (M Rosenberg)
Lopp 8   3 Cojito – Håkan Danielsson
Lopp 9   5 5 It’s Time – Stefan Persson (M Rosenberg)

Axevalla 190720
Lopp 8   1 Imail Occagnes – Henriette Larsen (H Crebas)

Axevalla 190721
Lopp 7   7 Copaca Banana – Dan-Åke Olsson (M Rosenberg)

Visby 190718
Lopp 1   7 Savoy – Thomas Jonsson d 8g 500:- 34
Lopp 1  11 Daisy Love – Micael Stjernström (T Jonsson) 4 20,0 5000:- 149
Lopp 2   1 Allyhills Vici – Isabella Axelsson (D Ottosson)a 3 18,6 7500:- 169
Lopp 2   2 Joker’s Candyking – Emma Holmquist (D Ottosson)a 7 22,8g 2100:- 94
Lopp 2   9 Sparkling Classic – Moa Jakobsson (T Jonsson) 8 23,3g 2100:- 137
Lopp 3   1 Bysen – Martin Malmqvist (E E Johansson) d 14g 500:- 665
Lopp 3  15 Pilgrim Tell – Thomas Jonsson 7 16,6 2300:- 115
Lopp 4    3 Golden Alba – Thomas Jonsson 2 16,2 12500:- 55
Lopp 4    7 Tulip Face – Claes Sjöström (E Holmquist)a 1 16,2 25000:- 20
Lopp 5   4 Turnisse Hästak – Thomas Jonsson (D Ottosson)a 8 16,0 2300:- 109
Lopp 5   5 Leave a Message – Neng Wanlayaphol (M T Karlsson)a 5 15,8g 3200 296
Lopp 5  11 Red Pond Phoenix – Torbjörn Östergren (E E Johansson)a 0 16,2g 500:- 512
Lopp 6   3 Hessel B.Rapida – Alexandra Hellgren (T Jonsson) 4 15,9 7500:- 71
Lopp 6   4 Jaguar Zon – Anders Funck (T Jonsson) 3 15,8 11000:- 26
Lopp 6   8 Quantum Donado – Neng Wanlayaphol (M T Karlsson)a 0 17,6g 500:- 730
Lopp 6  11 Ritz Guiness – Martin Malmqvist (E E Johansson)a 2 14,9 20000:-35
Lopp 7   2 Caballero – Neng Wanlayaphol (M T Karlsson)a 0 15,8 500:- 626
Lopp 7   5 Maharania Jons – Thomas Jonsson 4 15,1 5700:- 190
Lopp 8   1 Civo Torkdahl – Neng Wanlayaphol (M T Karlsson)a 7 18,4g 2100:- 99
Lopp 8   7 Zekrom Jons – Thomas Jonsson 3 18,3 7500:- 190
Lopp 9  11 Micro Vick – Claes Sjöström (E Holmquist)a 0 ug 40

Jägersro 190716
Lopp 11   3 Attackbollen G.G. – Peter Ingves (K Eriksson)a 5 17,3 3800:- 186

Halmstad 190715
Lopp 2   1 Boogie Woogie – Fredrik Persson 4 17,1 12500:- 67
Lopp 3   1 Earthquake Neo – Alexandra Wisén (F Persson) 0 15,8 500:- 106
Lopp 5   7 Fiery Heart – Fredrik Persson 0 15,1 500:- 121
Lopp 7   3 Alfas Ice Man – Johan Svensson (E R Edvinsson)a 6 15,6 4000:- 1375

Årjäng 190713
Lopp 2   3 Mr Linus P.H. – Julia Andersson (E E Johansson)a 0 15,5 500:- 206

Axevalla 190712
Lopp 5   5 Evoque – Björn Goop (N Robertsson) 6 15,2g 3750:- 383
Lopp 5   8 Call Me Brodda  (T Madsen) 0 15,3 500:- 475
Lopp 9 12 Miss Pastis – Kevin Oscarsson (G Engström)a 0 16,0 500:- 1760

Vaggeryd 190711
Lopp 1  11 Jack Bowler – Anders Zackrisson 2 14,2 12500:-
Lopp 2 10 Kaxi Day – Anders Zackrisson 0 18,4g 500:-
Lopp 3   3 Hurricane Silas – Fredrik Persson 6 16,5 2300:-
Lopp 4   7 Thaiger Exclusive – Kim Eriksson (T Madsen) 0 17,1 500:-
Lopp4    9 Lillaxel – Anders Zackrisson 4 15,1 5300:-
Lopp 5   1 Benjamin S.H. – Stefan Söderkvist (F Persson) 3 17,5 17500:-
Lopp 5   4 Yankee Bowler – Anders Zackrisson 2 17,3 25000:-
Lopp 5   7 In Love Silas – Fredrik Persson 6 17,9 5500:-
Lopp 6   1 Jan Occagnes – Hans Crebas 5 19,0 3000:-
Lopp 7  12 Playit Flax – Fredrik Persson 4 16,1 5300:-
Lopp 8    9 Jitan Occagnes – Hans Crebas 0 16,9 500:-

Visby 190710
Lopp 2   2 Golden Alba – Thomas Jonsson 7 17,5 5500:- 311
Lopp 8   3 Zapzon Jons – Thomas Jonsson 0 17,0 500:-
Lopp 9  11 Sheriffen – Johan Untersteiner (T Jonsson) 0 15,5 500:- 352
Lopp 9  14 Arn Hammering – Kim Eriksson (T Jonsson) 0 15,1 500:- 314
Lopp 10 11 Jaguar Zon – Thomas Jonsson 7 14,9 5000:- 486

Halmstad 190706
Lopp 1  11 Titan Lavec – Paulina Hecht Hemmingsson (P Hecht Karlsson)a 0 16,8 500:- 999
Lopp 3   4 Edello – Johan Brandel (M Karlsson)a 5 15,5 7000:- 65
Lopp 3  10 Imail Occagnes – Markus Niklasson (H Crebas) 3 15,4 19000:- 153
Lopp 9  11 Xlnt Chili Tripel – Björn Goop (F Persson) 5 11,8 12000:- 152
Lopp 11  4 Daydream Rapida – Hans Crebas struken
Lopp 12  9 Curry Brodda – Anton Knutsson (I Lundquist)a 7 22,7

Halmstad 190704
Lopp 7    7 Devil Sound – Anders Zackrisson d 7g 500:- 140
Lopp 14  2 Das Auto – Thomas Jonsson (A Olsson)a struken
Lopp 14  8 Attackbollen G.G. – Ulf Ohlsson (K Eriksson)a 0 18,4 93

Nyköbing 190704
Lopp 6    1 Afrodite Miguan – Christian Lindhart (E  E Johansson)a

 Axevalla 190702
Lopp 5  10 Jan Occagnes – Hans Crebas 5 19,2 3200:- 202
Lopp 9   1 Osborn Klipp – Hans Crebas 0 17,6 500:- 109

Jägersro 190702
Lopp 1     3 Dixie Dick – Peter Ingves (T Madsen) 3 18,5 9500:- 93
Lopp 4    2 Lillmarie Komp – Fredrik Persson 6 19,1g 6000:- 525
Lopp 4    8 Isa Cake – Stefan Persson (B Jonasson)a 7 19,3 6000:- 795
Lopp 5    2 Joker’s Candyking – Emma Holmquist (D Ottosson)a 0 24,5g 500:- 163
Lopp 5    8 Iago Zon – Anna Erixon (T Madsen) 0 18,0 500:- 69
Lopp 6    8 Neon Hagh – Fredrik Persson 0 18,7g 500:- 124
Lopp 7    8 Kallsup – Jan E Johansson(a) 0 15,7 500:- 638
Lopp 9    2 Karlsberg  – Jan E Johansson (a) 5 15,6 3800:- 297

Vaggeryd 190629
Lopp 1    7 Lady S.G.Raider – Stefan Persson (T Eklund)a 5 20,3g 3000:- 111
Lopp 2   5 Hello it’s Me  -Matilda Engström (G Engström)a 0 22,3 500:- 523
Lopp 2   9 Boogie Woogie – Stefan Persson (F Persson) 4 17,9 12500:- 78
Lopp 2  11 Tidore Degato – Niklas Robertsson 5 17,2 8000:- 117
Lopp 7    1 G.K.Prio Ett – Markus Niklasson (I Lundquist)a 3 14,8 7500:- 408
Lopp 8   9 Miss Pastis – Matilda Engström (G Engström)a 5 16,3 2100:- 188
Lopp 8  14 Alfas Ice Man – Johan Svensson (E R Edvardsson)a 6 16,8 2000:- 793
Lopp 9   3 Burn Out – Erika Persson (L Ohlsson)a 0 dist 500:- 804

Eskilstuna 190628
Lopp 3    3 Titan Lavec – Paulina Hecht Hemmingsson (P Hecht Karlsson)a 4 17,3 5300:- 580

Visby 190627
Lopp 1   9 Gländerius -Thomas Jonsson 4 18,7 5000:- 509
Lopp 2   2 Zorrina Neo – Anders Zackrisson 4 17,4 5000:- 310
Lopp 2   5 Zekrom Jons – Thomas Jonsson 3 17,3 7500:- 125
Lopp 3   3 Gotländer – Micael Stjernström (T Jonsson) 0 14,5 500:- 174
Lopp 3   7 Pilgrim Tell – Thomas Jonsson 4 14,1 5300:- 238
Lopp 3   9 Västerbo Calvados – Anders Zackrisson 8 14,3 2300:- 275
Lopp 4   3 Zapzon Jons – Thomas Jonsson 0 17,6g 500:- 339
Lopp 6   4 Maharania Jons – Thomas Jonsson 7 12,8 2300:- 62
Lopp 6   6 Hessel B.Rapida – Torbjörn Östergren (T Jonsson) 3 12,6 8000:- 128
Lopp 7    1 Jack Bowler – Anders Zackrisson 0 13,8g 500:- 74
Lopp 8   8 End of the Line – Benny J L Nilsson1 16,4 30000:- 334
Lopp 9   3 Hero Band – Thomas Jonsson 2 15,6 6000:- 29
Lopp 10 13 Speedy Streamline – Benny  J L Nilsson (a) 0 17,2 500:- 376
Lopp 10 14 Lovely Jons – Thomas Jonsson 5 16,6 2500:- 41

Jägersro 190625
Lopp 1   10 Alfas Lucky Luke – Thomas Madsen 5 18,5 3800:-
Lopp 8  10 Thaiger Exclusive – Dan-Åke Olsson (T Madsen) 0 15,6 500:-
Lopp 9   2  Classic Gal – Dan-Åke Olsson (a) 0 16,5 500:- 126

Axevalla 190620
Lopp 9  11 Kallsup – Jan E Johansson (a) 0 16,1 500:- 463

Halmstad 190624
Lopp 2    7 Fiery Heart – Fredrik Persson 2 14,5 25000:- 290
Lopp 4    3 Devil Sound – Anders Zackrisson 1 11,0 100000:- 296
Lopp 7    7 Call Me Brodda – Kim Eriksson (T Madsen) 5 12,5 8500:- 78
Lopp 9   1 Gurrah Sting – Preben Sövik (A Zackrisson) 4 14,5 5700:- 654
Lopp 11  1 Hurricane Silas – Fredrik Persson 5 16,1 3800:- 308
Lopp 11  3 Imail Occagnes – Hans Crebas 0 16,1 500:- 126

Vaggeryd 190619
Lopp 1    5  Lotos Amazing – Louise Fröberg Bäckstrand (a) struken
Lopp 5   3 Dynamite Sand  – Malin Andersson (I Svanhall)a 2 16,6 5000:- 449
Lopp 6   8 Lookahere – Martin Malmqvist (I Svanhall)a 0 17,4 500:- 43
Lopp 6   9 Alfas Ice Man – Johan Svensson (E Edvarsson Richter)a 5 17,1 2100:- 83
Lopp 8   4 Bysen – Martin Malmqvist (E E Johansson)a 6 18,2g 2000:- 104
Lopp 9   2 Afrodite Miguan – Martin Malmqvist (E E Johansson)a 2 17,3 5000:- 80

Visby 190618
Lopp 1    2 Acacia – Thomas Jonsson 7 20,9 5500:- 538
Lopp 1    3 Hello It’s Me -Martin Malmqvist (G Engström)a d ug 500:- 133
Lopp 1    4 Tidore Degato – Claes Sjöström (N Robertsson) 3 16,7 17500:- 43
Lopp 1    7 In Love Silas – Fredrik Persson 2 16,6 25000:- 42
Lopp 1    9 Bria Hagh – Torbjörn Jansson (F Persson) 5 16,9 8000:- 66
Lopp 2   9 Golden Alba – Thomas Jonsson 4 16,4 5700:- 79
Lopp 3   2 Playit Flax – Fredrik Persson 1 15,8 30000:- 53
Lopp 3   8 Zekrom Jons – Thomas Jonsson0 17,8 500:- 365
Lopp 4   6 Gotländer – Thomas Jonsson 4 13,4 5700:- 237
Lopp 5   2 Kosmopolit du Gull – Alexandra Wisén (F Persson) 4 15,5 8000:- 108
Lopp 6   4 Maharania Jons – Thomas Jonsson 1 16,1 50000:- 315
Lopp 6   6 Jaguar Zon – Anders Funck (T Jonsson) 5 16,6 5500:- 69
Lopp 7   1 Xlnt Chili Tripel – Fredrik Persson 2 010,1 25000:- 77
Lopp 8   7 Hasty Helene – Fredrik Persson 4 16,1g 12500:- 62
Lopp 8   8 Evoque – Torbjörn Jansson (N Robertsson) 2 15,9 25000:- 86
Lopp 8   9 Chikorita Jons – Thomas Jonsson 5 16,3 8000:- 199

Halmstad 190617
Lopp 6   2 Call Me Brodda – Kim Eriksson (T Madsen) 1 12,7 35000:-

Mantorp 190616
Lopp 9   6 Penny Lane T.B.  – Jakob Smith (U Josefsson)a 3 16,7 3500:- 79

Vaggeryd 190612
Lopp 1    8 Attackbollen G.G. – Anders Zackrisson (K Eriksson)a 2 18,1 15000:- 312
Lopp 2   7 Chartreuse  -Clas Löfkvist (a) 0 19,2 500:- 771
Lopp 5   6 G.K.Designed Dream – Clas Löfkvist (a) 0 16,6 500:- 421
Lopp 6  10 Elliot Coger – Fredrik Persson 3 16,8 25000:- 57
Lopp 7    2 Iago Zon – Kim Eriksson (T Madsen) 0 13,6 500:- 72
Lopp 8   4 Jesper Trot – Anders Zackrisson 1 16,5 50000:- 39

Jägersro 190611
Lopp 1    4 Benjamin S.H. – Fredrik Persson 6 17,5 6000:- 337
Lopp 4   7 Elegant Ås – William Ekberg (I Lundquist)a struken

Visby 190610
Lopp  1  12 Daisy Love – Thomas Jonsson 6 20,4g 2100:- 199
Lopp 2    8 Civo Torkdahl – Neng Wanlayaphol (M T Karlsson)a 3 it 7500:- 85
Lopp 3    1 Nixan Run –  Dan Ottosson (E Holmquist)a d 8g 500:- 32
Lopp 3   11 Chikorita Jons – Thomas Jonsson 4 15,8 5300:- 117
Lopp 4    5 Hero Band – Thomas Jonsson 3 16,4 7500:- 348
Lopp 5    2 Bysen  – Martin Malmqvist (E E Johansson )a 6 16,7 2700:- 418
Lopp 5    9 Gotländer – Johan Wiman (T Jonsson) 5 16,6 3800:- 307
Lopp 5  11 Pilgrim Tell – Thomas Jonsson 2 16,5 15000:- 460
Lopp 5  13 Quantum Donado – Neng Wanlayaphol (M T Karlsson)a 0 17,6g 500:- 976
Lopp 6  11 Sheriffen – Thony Gottfridsson (T Jonsson) 3 14,9 8000:- 125
Lopp 6  12Arn Hammering – Thomas Jonsson 2 14,8 12500:- 32
Lopp 7   3 Allyhills Vici – Dan Ottosson (a) 0 distg 500:- 592
Lopp 7   6 Xantino Bay – Thony Gottfridsson (a) 0 17,2g 500:- 136
Lopp 8   9 Aiakos Miguan – Thomas Jonsson (M W Johansson)a 6 15,4 2300:- 73
Lopp 9   2 Leona Smile – Mathiaz Gottfridsson (T Gottfridsson)a 8 1 7,8 2000:- 377
Lopp 9   4 Hessel B.Rapida – Thomas Jonsson 1 17,0 12000:- 26
Lopp 9   6 Marjons Filur – Thony Gottfridsson (a) 0 18,5g 500:- 292
Lopp 9  10 Vivo Torkdahl – Martin Malmqvist (E E Johansson)a d ug 500:- 114

Bjerke 190609
Lopp 10  5 Ultra Bright – Fredrik Persson 0 19,8g 95

Åby 190613
Lopp 6    2 Cojito – Carl Johan Jepson (H Danielsson)a

Halmstad 190608
Lopp 1    9 Alfas Ice Man – Johan Svensson (E Richter Edvardsson)a 4 15,8g 2500:- 597
Lopp 2  12 Björkets Bounty – Louise Fröberg Bäcktrand (a) 6 16,5 2000:- 547
Lopp 7    8 Vincerre – Henriette Larsen (E Arnesson)a 7 18,4 2000:- 159

Åby 190605
Lopp 2    1 K.A.Tapult – Jan  E Johansson (a) 4 18,7 7500:- 705
Lopp 3   6 Karlsberg – Jan  E Johansson (a) 0 12,6 500:- 628

Vaggeryd 190604
Lopp 1   4 Lotos Amazing  -Louise Fröberg Bäckstrand (a) 6 21,8g 2100:- 1328
Lopp 1   6 Boogie Woogie – Fredrik Persson 2 17,8 10000:- 33
Lopp 3   2 Imail Occagnes – Hans Crebas 2 16,4 20000:- 89
Lopp 3   4 Hurricane Silas – Fredrik Persson 5 16,9 5000:- 104
Lopp 3   5 In the Closet – Stefan Persson (M Rosenberg) 3 15,9 11000:- 209
Lopp 4   3 Hasty Helene – Fredrik Persson 1 15,8 25000:- 47
Lopp 5   6 Mr Linus P.H. – Julia Andersson (E E Johansson)a 2 13,8 12500:- 239
Lopp 5   7 Enclave – Jennifer L Oscarsson (A Zackrisson) 0 16,2 500:- 25
Lopp 6   1 Gigant Coger – Fredrik Persson struken
Lopp 7  10 It’s Time – Stefan Persson (M Rosenberg) struken
Lopp 7  11 Elegant Ås – Anton Knutsson (I Lundquist)a 6 13,4 2700:- 1430
Lopp 9   2 Jack Bowler – Anders Zackrisson 0 15,0 500:- 141
Lopp 9    6 Copaca Banana – Kim Eriksson (M Rosenberg) 1 14,3 30000:- 19
Lopp 9  10 Ritz Guiness – Martin Malmqvist (E E Johansson)a 4 14,8 5700:- 47

Halmstad 190603
Lopp  2  6 Gumman Sisu -Fredrik Persson 2 16,5 25000:- 514
Lopp 7  10 Greta Silas – Fredrik Persson 0 14,8g 500:- 639
Lopp 8   4 Fiery Heart – Fredrik Persson d 7g 500:- 223

Mantorp 190601
Lopp  2  6 Jitan Occagnes – Hans Crebas 7 18,6g 5500:- 591
Lopp 4   1 Nixan Run – Peter Untersteiner (E Holmquist)a 4 15,7 13500:- 108
Lopp 4  4 Tulip Face – Stefan Persson (E Holmquist)a struken
Lopp 5   4 Derby Simoni – Kim Eriksson (T Madsen) 0 ug 500:- 237
Lopp 6   9 Totti Face – Tommy Zackrisson (L Andersson Uddeholt)a 6 16,6 7000:- 439
Lopp 8   9 Call Me Brodda – Kim Eriksson (T Madsen) 0 15,8 500:- 989